8 אפריל 2013
תגובות: 0

חנות וירטואלית תבניתית או מותאמת אישית?

חנות וירטואלית נחשבת בימינו כחובה כמעט לכל עסק. כל החברות הגדולות, ורוב הבינוניות, לכולן יש עמודי אינטרנט עם חנות וכולן מציעות את האפשרות לרכוש מהמוצרים שלהן אונליין. גם רשתות, גדולות או קטנות, ויותר-ויותר חנויות פרטיות קטנות מציעות את מרכולתן במרחב הווירטואלי, והשאלה של "חנות וירטואלית – כן או לא?” מפנה את הדרך לשאלה חדשה ומתאימה יותר לרוח הזמן – “חנות וירטואלית – מוכנה מראש או מותאמת אישית".

כדי לענות על שאלה זו יש כתבנו לכם כמה מילים על הנושא, על היתרונות והחסרונות והאפשרויות העומדות לפני כל מי שרוצה להקים חנות באינטרנט. בגדול, שתי האפשרויות טובות ורלוונטיות, אך לכל אחד יתאים משהו אחר, בהתאם לצרכים שלו, ליכולות התקציב שלו ולרצונות שלו, הן מבחינת פונקציונאליות, מבחינת איכות קוד, מבחינת עיצוב ויכולות שליטה במערכת.

חנות וירטואלית תבניתית

הקמת חנות אינטרנט מתבנית מוכנה מראש מגיע עם מספר יתרונות:

  • זמן הקמה מהיר
  • רוב האפשרויות כלולות מראש
  • זול יותר להקמה
  • מגיע מוכן לעבודה

יתרונות אלו מושכים רבים מאלו הבוחרים להקים את החנות שלהם. זמן ההקמה המהיר מתאפשר הודות לעובדה כי התבנית בנויה ומוכנה, מה שגם מוזיל כמובן את העלויות. בעוד שתכנות ובניה (כולל עיצוב גרפי לצורך העניין) היה לוקח יותר זמן ומכאן יותר כסף בתשלום למתכנת ולמעצב,התבנית דורשת תשלום מינימאלי (ולעתים אף מגיעה חינם), וכל העלות היא ההתקנה וההתאמה האישית במסגרת האפשרויות של התבנית שבחרתם.

החיסרון בעבודה עם תבנית הוא כמובן אובדן הגמישות, שכן יכולת ההתאמה האישית של תבנית לצרכים המדויקים שלכם היא מוגבלת, למרות שבגדול אפשר לעשות הכול, בהתאם לרצון שלכם להשקיע כסף וזמן. במילים אחרות – אם יש לכם דרישות יוצאות דופן לגבי העיצוב או תפקוד החנות, דרישות עליהן אתם לא רוצים להתפשר – עבודה עם תבנית מוכנה היא אולי לא הבחירה בשבילכם.

הקמת חנות וירטואלית מותאמת אישית

היתרון הברור והגדול של הקמת חנות וירטואלית מותאמת אישית הוא הגמישות המוחלטת בכל הנוגע לעיצוב ולתפקוד. כלומר, כל דבר שאתם רוצים, כל רעיון, צורך, רצון שיש לכם בנוגע לתפקוד של החנות שלכם במרחב הווירטואלי, הכול זמין. מתכנת או מתכנתים טובים, מעצב רציני שיודע לעבוד נכון, ומספיק תקציב, כל אלו יקנו לכם חנות תפורה בדיוק לפי הרצון שלכם, משלב הרעיון ועד הגימור הסופי.

החסרונות של חנות שכזו הם בעיקר בעלויות ההקמה, זמן ההקמה, ועם הזמן הבאגים המתגלים. כשעובדים עם תבנית, מקימים את החנות במהירות ובזול יחסית, והבאגים בתבנית לרוב דוברו בעשרות פורומים ופוסטים ותוקנו על-ידי המתכנת שלה. כלומר, ניתן לרוב למצוא תבנית שכבר בשימוש רחב היקף תוך הסתמכות על הידיעה שהיא עברה כבר הרבה סיבובים וידיים והפכה ליציבה יותר ויותר. כשבונים מערכת חדשה, במקרה שלכם חנות, אבל בכל מערכת, יש תקופה בה מתגלים יותר באגים, בכמויות הולכות וקטנות ככל שעובר הזמן. יש לקחת בחשבון תופעה זו כשבוחרים איזה חנות וירטואלית להקים.

לסיכום

אם אתם גמישים, מעוניינים בחנות שמתפקדת כראוי תוך הקמה זריזה ובעלות נמוכה, יכול להיות שחנות בתבנית היא התשובה בשבילכם. אם אתם אוהבים להיות בשליטה מלאה, מלאים ברעיונות לעיצוב ולתפקודים שונים ומשונים ויש לכם גב של תקציב וזמן, יכול להיות שדווקא עיצוב ייחודי ובניה מאפס של חנות מותאמת אישית זה הכיוון ללכת אליו. שימו לב שיש גם אפשרויות ביניים, למשל תבנית שמצאה חן בעיניכם עד מאוד, תוך התאמתה לצרכים מסוימים שלכם עליהם אין מענה על-ידי תשלום למתכנת שיתאים אותה יותר טוב לצרכים הללו.

הצטרפו ל 6,323 יזמים ובעלי עסקים שכבר מגדילים את המכירות שלהם באינטרנט

וקבלו בחינם טיפים ושיטות לניהול יעיל יותר ולהגדלת המכירות בחנות וירטואלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שאלון של 10 דק' ויש לך אפיון מקצועי ביד התחל אפיון

הצטרפו ל 6,323 יזמים ובעלי עסקים שכבר מגדילים את המכירות שלהם באינטרנט

וקבלו בחינם טיפים ושיטות לניהול יעיל יותר ולהגדלת המכירות בחנות וירטואלית